Rozvody vytápění

ROZVODY VYTÁPĚNÍ - kvalitní potrubní rozvody jsou klíčovou součástí všech topenářských instalací. Z pohledu používaných materiálů pro topenářské rozvody je výběr opravdu rozmanitý. Klasické kovové materiály, jako jsou měď nebo ocel, mají v topenářských rozvodech své místo, ale jejich montáž je pracná a zdlouhavá. Proto řada projektů přechází na plastové materiály, například PE-Xc, PB, nebo PPR. Plastové rozvody mají celou řadu výhod, ale na druhou stranu mají i některé problémové vlastnosti jako je velká teplotní dálková roztažnost a u některých plastů menší tepelná odolnost.

Optimálním řešením pro topenářské rozvody je materiál, který spojuje vlastnosti klasických kovových a plastových materiálu. Tímto materiálem jsou bezpochyby vícevrstvé materiály. Nejpoužívanějším vícevrstvým materiálem pro topenářské rozvody jsou vícevrstvé trubky PE-Xc/Al/PE-HD. Tento materiál převzal všechny dobré vlastnosti kovových i plastových materiálů. Hlavní výhodou vícevrstvého potrubí je jeho jednoduchá a snadná montáž, univerzální použití a v neposlední řadě i nízká cena. Tyto výhody jistě povedou k tomu, že se vícevrstvé potrubí stane časem nejpoužívanějším materiálem pro topenářské i vodovodní instalace

Ukázky referencí

Investor: RD Horní Libchavy
Dokončení: 2014
Popis: V novostavbě přízemního domu v Libchavách bylo jako zdroj tepla a TUV instalováno tepelné čerpadlo vzduch/voda Viessmann Vitocal 222S o výkonu 8 kW. Dům je celoplošně vytápěn podlahovým topení firmy Maincor. Součesně s vytápěním naše společnost prováděla dodávku a montáž zdravotně technických instalací.

Dokončení: 2016
Popis: Novostavba rodinného domu, kde byla dodána kompletní dodávka plynového vytápění s kombinací tepelného čerpadla a solárního systému, klimatizace a zdravotechniky.

Dokončení: 2016
Popis: Novostavba rodinného domu, kde byla dodána kompletní dodávka plynového vytápění . Kombinované vytápění podlahou a otopnými tělesy.

Investor: RD Pardubice
Dokončení: 2015
Popis: Předmětem dodávky bylo zhotovení systému vytápění rodinného domu. Jako zdroj vytápění slouží tepelné čerpadlo ViessmannVITOCAL 350-A, jako bivelantní zdroj je osazen plynový kondenzační kotel Viessman o výkonu 35kW. Byly provedeny hrubé rozvody vnitřní kanalizace a vodovodu.