Vybudování nové plynové kotelny pro areál firmy Assa Abloy
Realizace nového zdroje tepla pro celý areál výrobního závodu, poté propojení s dalším zdrojem tepla z centrální výtopny města, které je využita v letním období a provedení dalších úsporných opatření v areálu firmy s využitím odpadního tepla.

Základní údaje o stavbě a projektu
V rámci snižování nákladů na vytápění a dodávku tepla a pro technologii galvalovny jsme v areálu navrhli a zrealizovali plynovou centrální kotelnu o výkonu 1,5 MW. Systém vytápění v areálu byl rozdělen na nízkoteplotní což bylo klasické vytápění výrobních prostor pomocí těles vzduchotechnických jednotek a vysokoteplotní, který slouží pro technologii galvalovny a je v provozu po celý rok. Rozdělením systému jsme dosáhli vyšší účinnosti zdrojů tepla a snížení provozních nákladů. V rámci zajištění zálohy zdrojů investor rozhodl o propojení dvou systémů, druhým se stala stávající centrální výtopna města Rychnov, která je využívána v letním období.
Jako další úsporné opatření jsme navrhli a pouze částečně realizovali využití odpadního tepla od čtyř kompresorů o celkovém využitelném výkonu 96 kW. Množství tohoto tepla je schopné zajistit ohřev TUV pro šatny, kuchyň i částečně dotápět přilehlé prostory kolem kompresorovny.
Reference, které
mluví za vše
Od rodinných domů po rozsáhlé průmyslové stavby – vždy dodáváme funkční řešení na klíč.

Hotel Obří sud a provozní objekt lanovky

Výstavba nových obchodních center Kaufland

Energeticky úsporný projekt metodou EPC pro Středočeský kraj

Chrudimpark

Krytý plavecký bazén Svitavy, Ústí nad Orlicí








